İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Genç ulusal kadrodan Taşkent Büyükelçiliğine ziyaret

Türkiye Halter Federasyonu Lideri Tamer Taşpınar ve Dünya Gençler Halter Şampiyonası’na katılan ulusal grup, Taşkent Büyükelçisi Ahmet Başar Şen’i makamında ziyaret etti.

Özbekistan’ın başşehri Taşkent’te düzenlenen Dünya Gençler Halter Şampiyonası’na katılmak üzere ülkede bulunan ulusal kadro ile Halter Federasyonu Lideri Tamer Taşpınar ve beraberindeki heyet Taşkent Büyükelçiliğini ziyaret ederek, Büyükelçi Şen ile bir ortaya geldi.

Federasyon yöneticileri ve antrenörlerin de hazır bulunduğu görüşmede konuşan Büyükelçi Şen, Türkiye’de sevilen bir spor olan halterin hoş bir geçmişinin olduğunu belirterek, bu şampiyonaya katılan genç haltercilerden de büyük beklentilerinin olduğunu lisana getirdi. Şen, Halter Federasyonu yöneticileri ve şampiyonaya katılan atletleri büyükelçilikte ağırlamanın kendileri için bir onur ve sevinç kaynağını olduğunu kaydederek, atletlere muvaffakiyetler diledi.

Tamer Taşpınar ise, kardeş Özbekistan’ın başşehri Taşkent’te yapılan Dünya Gençler Halter Şampiyonası’ndan madalya beklentilerinin olduğunu kaydetti. Taşpınar, Büyükelçi Şen’i şampiyonayı izlemeye davet etti.

Görüşmenin sonunda Federasyon Lideri Taşpınar, Büyükelçi Şen’e halter ulusal kadrosunun tişörtünü armağan etti. Daha sonra Büyükelçi Şen ve gençler halter ulusal grubu bir hatıra fotoğrafı çektirdi.

Özbekistan’ın başşehri Taşkent’te 7 Temmuz’da başlayan Dünya Gençler Halter Şampiyonası’nda Türkiye’yi sekizer erkek ve bayan sportmen temsil ediyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın