İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Vali’den şampiyon oyuncuya ödül


Ordu Valisi Seddar Yavuz, ABD’nin Las Vegas kentinde başlayan Yıldızlar Dünya Halter Şampiyonası’nda kilosunda altın madalya kazanarak dünya şampiyonu olan halter atleti Yusuf Fehmi Genç’i makamında kabul ederek altınla ödüllendirdi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Halter Federasyonu’nun takviyesi ile ‘halterde yeni yeteneklerin keşfedilmesi’ emeliyle başlatılan eğitim programı kapsamında Ünye ilçesinden Yusuf Fehmi Genç, 08-15 Mart 2019 tarihleri ortasında Amerika Las Vegas kentinde yapılan Yıldızlar Dünya Halter Şampiyonası’na katılarak, 61 kg kategorisinde silkmede 146 kg kaldırarak dünya şampiyonu oldu. Genç, ayrıyeten koparmada 108 kg kaldırarak dünya 3.sü, toplamda 254 kg kaldırarak dünya 2.si olmayı başardı.

146 kg kaldırışı ile silkmede Türkiye ve Avrupa rekoru kıran Ordu Gençlik Spor Kulübü Sportmeni Yusuf Fehmi Genç’i tebrik ederek muvaffakiyetlerinin devamını dileyen Vali Seddar Yavuz, ”Ülkemiz ve kentimiz Yusuf’la gurur duydu. Ay-yıldızlı al bayrağımızı temsil etmek, onu göklerde dalgalandırmak, farklı bir gurur olsa gerek hem senin için hem de bizim için. Emeği geçen antrenör ve spor teşkilatımızı da ayrıyeten kutluyorum” dedi ve genç atlete muvaffakiyetlerinin daim olması temennisinde bulundu.

Halter sporuna 3 yıl evvel başladığını söyleyen Yusuf Fehmi Genç, takviyeleri ve yakın ilgisi hasebiyle Vali Seddar Yavuz’a teşekkürlerini sundu. Ziyarette, Ünye Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Aydın Kuyumcu ile şampiyon atletin antrenörü ve Halter Vilayet Temsilcisi Cumali Tekin de hazır bulundu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın