İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ulusal halterci Daniyar İsmayilov’dan çatallı taarruz


Gaziantep’te kampta bulunan Erkek Ulusal Halter Ekibi’ndeki arbede, 2 atletin kamptan gönderilmesine neden oldu. Olimpiyat ikincisi devşirme atlet Daniyar İsmayilov, Gaziantep Olimpiyat Hazırlık Merkezi’nde TOHM atleti olan Murat Ekinek’e çatalla saldırarak yaraladı.

Türkiye Halter Federasyonu Lideri Tamer Taşpınar, mevzuyla ilgili olarak AA muhabirine yaptığı açıklamada, iki atletin tartışmasının çatal isteme nedeniyle ortaya çıktığını söyledi.

Lider Taşpınar, yaşanan olayı şöyle anlattı:

“Yemek sırasında Daniyar, ekip arkadaşı Murat’tan çatal istiyor. Murat da ‘Kendin al.’ karşılığını veriyor. Sonrasında Daniyar kalkıp çatalı aldıktan sonra arkadaşının koluna ve sırtına acı verecek formda batırıyor. Sonrasında masa ve sandalyeler havada uçuşmuş. Teknik heyet tarafından iki sportmen da kamptan gönderildi.”

Teknik heyetin yaşanan olayları rapor ederek federasyona göndereceğini aktaran Taşpınar, “Rapor geldikten sonra idare konseyi ve disiplin konseyi gereğini yapacak. Şu anda yalnızca iki sporcuyu kamptan gönderdik. Rapor sonrasında kimin yahut kimlerin hatalı olduğuna karar verilecek.” tabirlerini kullandı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın