İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Süleymanoğlu’nun kayıp madalyaları için keşif yapıldı


Efsane sportmen Naim Süleymanoğlu’nun Dünya ve Avrupa Şampiyonalarından kazandığı kayıp 13 madalya için konutunda keşif yapıldı. Meskende madalyalara ulaşılamazken Süleymanoğlu’nun kızları Sezin ve Esin’in Avukatı Aziz Demir, “En kısa vakitte Cumhuriyet Savcılığı’na cürüm duyurusunda bulunacağız. Meskende maalesef birçok kuş iskeleti vardı. Konut bakımsız vaziyette, bilhassa kupalar ona verilen birçok ikram yerlere atılmış nitekim ıstırap verici bir olay” dedi.

2017’de vefat eden efsane halterci Naim Süleymanoğlu’nun Dünya ve Avrupa Şampiyonalarından kazandığı 13 madalyanın kayıp olduğu tez edilmişti. 3 Ekim’de efsane atletin Büyükçekmece’de bir sitede yer alan meskeninde keşif yapıldı. Süleymanoğlu’nun kızları Sezin ve Esin’in avukatı Aziz Demir, Süleymanoğlu’nun Japon kızı Sekai Mori’nin avukatı, hakim ve bilir bireyden oluşan mahkeme heyeti konutta madalyaları aradı. Süleymanoğlunun konutundaki dolaplar ve kutular tek tek incelenirken madalyalara ulaşılamadığı belirtildi. Konutta karşılaştığı görünümün kendisini çok üzdüğünü söz eden Avukat Demir, efsane atletin kupalarının ve atlete verilen birçok ikramın meskende yerlere atılı vaziyette olduğunu belirtti. Öte yandan atletin vefat etmeden evvel kullandığı aracın konutunun önünde tekerlekleri inmiş vaziyette olduğu görüldü.

“MAALESEF MADALYALARINA RASTLAYAMADIK”

Madalyaların tespiti için mahkeme heyetinin meskende arama yaptığını söz eden Süleymanoğlu’nun kızları Sezin ve Esin’in avukatı Aziz Demir, “Bugün Tereke’nin tespiti davasında uzman marifetiyle ve mahkeme heyetinin huzurunda merhum Naim Süleymanoğlu’nun konutunda bir arama yapıldı. Bu aramada kaybolan madalyalarını aradık, lakin maalesef madalyalarına rastlayamadık. Lakin bodrum katta birçok plaket yerlere atılmış vaziyette durmaktaydı. Hasebiyle biz madalyalara ulaşamadık bundan ötürü da en kısa vakitte Cumhuriyet Savcılığı’na cürüm duyurusunda bulunacağız. Bu madalyaların kaybolması sebebiyle anahtarı elinde bulunduran ve meskeni kullananlar hakkında kabahat duyurusunda bulunacağız. Merhum Süleymanoğlu’nun vefat tarihinde annesinin meskenini kullandığını biliyorduk. Ancak daha sonra annesi Bulgaristan’a döndükten sonra anahtarların kimi arkadaşlarında olduğunu, onların da konuta girip çıktığını öğrendik. Anahtarları mahkemeye teslim ettiler” diye konuştu.

“BİRÇOK KUŞ İSKELETİ VARDI, BİLHASSA KUPALAR YERLERE ATILMIŞ VAZİYETTE”

Süleymanoğlu’nun konutunun bakımsız oluşunun kendisini çok üzdüğünü belirten Avukat Demir, “Gerçekten bende çok üzüldüm, konutta maalesef birçok kuş iskeleti vardı. Pencereler açık bırakılmış konut bakımsız vaziyette, bilhassa kupalar ona verilen birçok ikram yerlere atılmış vaziyette nitekim hüzün verici bir olay. Bunun sebebi de anahtarların tarafımıza teslim edilmemesi ve ailesinin buna gerekli itinayı göstermemesi. Japon kızının avukatı vardı, oda bu işe üzüldü lakin onların bu işe halini bilmiyorum. Kasa açıldı maalesef kasanın boş olduğu aslında anahtarın kasanın üzerinde olduğunu aslında anahtar kasanın üzerinde olduğuna nazaran içinde bir şey olmadığı anlaşıldı. Hakikaten Türkiye’ye mal olmuş bir insanın dünya çapında bir insanın dünya, Avrupa, Olimpiyat Şampiyonluğu madalyalarının bu türlü ellerde dolaşması bir kısmının stüdyolarda kullanılması sahiden keder verici bir olay. Bu madalyalar öncelikle devletimiz tarafından bir müzede sergilenmesi ele geçirilmesi ve kamulaştırılması gerektiği kanaatindeyim” diye konuştu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın