İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Naim Süleymanoğlu’nun mezarı açılacak!


Geçen yıl hayatını kaybeden dünya ve olimpiyat şampiyonu eski ulusal halterci Naim Süleymanoğlu’nun kızı olduğunu tez eden Japon Sekai Mori’nin açtığı babalık davasında, DNA örneği alınabilmesi için 4 Temmuz’da fethi kabir süreci yapılmasına karar verildi.

Büyükçekmece 4. Aile Mahkemesi’nde yapılan ön inceleme duruşmasına, davacı Sekai Mori’nin avukatları Keiko Torigeo ve Hülya Aksakal ile davalı Süleymanoğlu’nun kızları Sezin ve Esin Süleymanoğlu’nun avukatı Aziz Demir katıldı.

Hakim, davalı Sekai Mori ve annesinden manzara (burun ve ağızdan alınan kültür) örneklerinin alınarak, İstanbul İsimli Tıp Kurumu’na gönderildiğini belirtti.

İsimli Tıp Kurumu’ndan 27 Mart’ta hususa ilgi rapor gönderildiğini söz eden Hakim, raporda, Naim Süleymanoğlu’nun mezarının açılarak, 3-4 diş ile 5-6 santimetre uyluk ve kaval kemiği örneklerinin gönderilmesi halinde rapor düzenlenebileceğinin bildirildiğini söyledi.

Davacı Sekai Mori’nin avukatları, müvekkillerinin Naim Süleymanoğlu’nun çocuğu olduğunun tespitine karar verilmesini talep etti.

Davalı Süleymanoğlu ailesinin avukatı Aziz Demir, davanın reddedilmesini isteyerek, “Davacının 27 yaşına kadar bu türlü bir talepte bulunmaması hayatın olağan akışına terstir. Kabul etmiyoruz.” diye konuştu.

Hakimin, muahede konusunda beyanlarını sorduğu her iki taraf da “Sulh olma ihtimalimiz yoktur.” dedi.

Hakim, Naim Süleymanoğlu’ndan DNA testine temel olmak üzere gerekli örneklerin alınması için 4 Temmuz saat 10.00’da isimli tıp uzmanı eşliğinde mezarının açılmasına karar verdi.

Duruşma 4 Ekim’e ertelendi.

Tedavi gördüğü hastanede 18 Kasım 2017’de 50 yaşında hayatını kaybeden olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonu eski ulusal halterci Naim Süleymanoğlu’nun cenazesi, Edirnekapı Mezarlığı’nda toprağa verilmişti.

“Aile mezarın açılmasını istemiyor”

Naim Süleymanoğlu’nun kızları Esin ve Sezin Süleymanoğlu’nun avukatı Aziz Demir, karardan rahatsız olduklarını lisana getirdi.

Merhum sıhhatinde kızlarına ve eşine bu mevzuda açıklama yapmadığını anlatan Demir, şunları söyledi:

“Vefat eder etmez birileri organize olup mal varlığından yarar beklemektedirler. Biz mezarın açılmasını istemiyoruz. Merhumun kemikleri sızlayacak. O denli bir şey olsaydı kendisi sıhhatinde yaptırırdı bu DNA testini. Kızları çok üzgün, manevi yıkım içindeler. Davacı taraf, babalık davasıyla birlikte mirastan hisse almak için tereke davası da açtı. Bu dava yüzünden müvekkillerimin babadan aldıkları maaşları kesildi. Müvekkillerim maddi ve manevi olarak mağdur.

Bu işi birileri organize etti. Davacı, 91 doğumlu. Yani 27 yaşında. Tokyo’da yaşıyor. Annesiyle bir arada gelip tükürük örneği verip tekrar Japonya’ya dönmüşler. Naim beyin iki kızı, Ankara’daki öbür kızı Nilay’dan haberdarlar. Lakin bu hususta bir bilgileri yok. Öte yandan Naim Beyefendi vefatından 2 yıl evvel kardeşine vekalet vermiş ve mal varlığının büyük çoğunluğu satılmış. Bu paranın nerede olduğunu bilmediğimiz üzere Naim Süleymanoğlu’nun madalyaları, tabloları ve silahları da ortada yok. Nerede olduğu belirli değil. Bunun için de hukuksal süreci başlatacağız.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın