İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Naim Süleymanoğlu’nun mezarı açılacak! Sekai Mori dava açtı…


Naim Süleymanoğlu’nun Japon Kyoko Mori’den kızı olan Sekai Mori, efsane haltercinin yasal mirasçısı 3 kızına babalık davası açtı.

Efsane haltercinin kızı Sekai Mori, Süleymanoğlu’nun kızı olduğunu kanıtlamak için tüzel süreç başlattı. Süleymanoğlu’nun 1988 Seul Olimpiyatları sırasında tanıştığı Japon gazeteci Kyoko Mori’nin dünyaya getirdiği öne sürülen Sekai Mori, Türkiye’de avukatlara vekâlet vererek ünlü haltercinin babası olduğunun tespitini istedi. Mori, haltercinin yasal mirasçıları olan 3 çocuğuna babalık davası dava açtı.

Habertürk Gazetesi’nden Serdar Kulaksız’ın haberine nazaran Sekai Mori, babasının vefat ettiği hastaneye DNA örneği bıraktığını öğrendikleri belirterek, numunenin bulunmaması halinde mezarının açılarak örnek alınmasını istedi.

“BABA SEVGİSİNDEN UZAK BÜYÜDÜ”

Büyükçekmece Aile Mahkemesi’ne açılan davada, Sekai Mori’nin 24 Eylül 1991’de Ankara Zekai Tahir Burat Büyük Doğumevi’nde dünyaya geldiği tabir edildi. Dava dilekçesindeki tezlere nazaran Sekai Mori; anne Kiyoko Mori ile Süleymanoğlu’nun birlikte oldukları periyotta dünyaya geldi. Taraflar daha sonra ayrıldı. Mori, annesi ile Japonya’da yaşamaya başladı.

Haltercinin 18 Kasım 2017’de vefatının akabinde kendisine ulaşılıncaya kadar babasının kim olduğunu bilmedi ve onu tanıyamadı. Sekai, babasının ilgi, şefkat ve sevgisinden uzakta büyümek zorunda kaldı. Babasından maddi ve manevi takviye olmadan 27 yaşına kadar geldi. Annesinin daha evvel babası ile kendisini görüştürme teşebbüsü de bir halde engellendi. Süleymanoğlu’nun nüfus kayıtları incelendiğinde mirasçıları olan öbür kızlarının da tıpkı Sekai Mori üzere evlilik dışı dünyaya geldiği görülürken, 3 çocuk da 2001’de babalarının nüfusuna kaydettirildi. Haltercinin, vefatından sonra Japonya’da bir kızının olduğu ve onun bulunmasını vasiyet ettiği yazılı ve görsel basına yansıdı. Bunun üzerine Dışişleri Bakanlığı ve büyükelçilik kanalı ile Sekai Mori’ye ulaşılarak babasının vefat ettiği haberi verildi.

DNA ÖRNEĞİ BIRAKTI

Naim Süleymanoğlu’nun yakın etrafından alınan bilgiye nazaran halterci, vefat etmeden evvel Sekai Mori’ye ulaşmaya çalıştı lakin başarılı olamadı. Süleymanoğlu, ölmeden kısa müddet evvel kızının bulunmasını vasiyet etti. Kızının kendi mirasından hisse alabilmesi ve nüfusuna kaydolabilmesi için vefat ettiği özel hastaneye de DNA örneği bıraktı. Dilekçede, Süleymanoğlu’nun kabrinin rahatsız edilmemesi için öncelikle bu hastaneye yazı yazılması ve burada bulunan numuneler ile Sekai Mori’nin DNA örneklerinin karşılaştırılması istendi. Naim Süleymanoğlu ile soybağının kurulması ve babasının nüfusuna kaydı da talep edildi. Hastanede DNA numunesi bulunmaması durumunda Süleymanoğlu’nun erkek kardeşlerinden DNA örneği alınarak karşılaştırma yapılması, bu da mümkün olmazsa fethi kabir yapılarak (mezarı açılarak) örnek alınması istendi.

HASTANEYE YAZI YAZILACAK

Aile mahkemesi, Süleymanoğlu’nun hayatını kaybettiği İstanbul’daki özel hastanede olduğu argüman edilen DNA testi için gerekli numunelerin İsimli Tıp Kurumu’na gönderilmesi için bu hastaneye yazı yazılmasına karar verdi. 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın