İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Naim Süleymanoğlu’nun kızlarından davaya itiraz


Dünyaca ünlü halterci Naim Süleymanoğlu’nun hayatını kaybetmesinin akabinde, Naim’in Japon gazeteci Kyoko Mori’den olduğu öne sürülen ve şu an 27 yaşında olan kızı Sekai Mori, efsane haltercinin yasal mirasçısı olan 3 kızına dava açtı ve babasıyla DNA karşılaştırılması yapılmasını talep etti.

Habertürk’ten Serdar Kulaksız’ın haberine nazaran; bu talebin akabinde Süleymanoğlu’nun kızları Sezin Süleymanoğlu ve E.S.’nin, avukatları Aziz Demir aracılığıyla itiraz dilekçesi verdiği öğrenildi. Dilekçede, Naim Süleymanoğlu’nun ölmeden evvel kızını bulmaya, ona ulaşmaya çalıştığı savlarının temelsiz olduğu belirtilerek, “Kendisi dünyaca tanınmış bir sportmen olup kızı olduğu teziyle onu arama çalışması içerisine girseydi, tüm imkânlarını seferber edeceği, her durumda kızını bulacağı işten bile değildir. Davacı, babasının kim olduğunu bilmediğini, merhumun vefatından sonra Dışişleri ve büyükelçilik kanalı ile kendine ulaşıldığını, bu biçimde babasının kim olduğunu öğrendiğini söylemiştir” denildi.

GERÇEĞİ YANSITMIYOR’

Dilekçede, Süleymanoğlu’nun 18 Kasım 2017’de vefat ettiği hatırlatılarak şu sözlere yer verildi: “Dava 3 Ocak 2018’de açılmıştır. Yani 1 ay üzere kısa bir müddet içerisinde davacının ilgili makamlar tarafından bulunması hayatın olağan akışına alışılmamıştır. Savlar bu sebeple gerçeği yansıtmamaktadır.”

Ayrıyeten, “Süleymanoğlu’nun, kızının kendi mirasından hisse alabilmesi ve nüfusa kaydolabilmesi için vefat ettiği hastanede DNA örneği bıraktığı savlarının da kabulü mümkün değildir” denilen dilekçede, “Merhum tarafından kızı olduğuna ait neden yazılı bir vasiyetname bırakılmayıp da DNA örneği bırakılarak kızının bu formda bulunmasını istediği de tarafımızca anlaşılmamıştır” tabiri kullanıldı.

‘İDDİALAR ASILSIZ’

Dilekçede, “Süleymanoğlu’nun kızlarından Sezin’in 2000, E.S.’nin ise 2001 doğumlu olduğu belirtilerek şöyle devam edildi: “Merhumun evlilik dışı çocuklarını sahiplendiğini ve babalık görevini yerine getirdiğini bu durum ispatlar niteliktedir. Şayet davacının argüman ettiği halde kendisi merhumun kızı olsaydı, tüm imkânlarını seferber ederek kendisini bulacağı kaçınılmazdı. Bu sebeple tüm savlar asılsızdır.”

Açılan davanın berbat niyetli olduğu belirtilen dilekçede, şu sözlere yer verildi: “Dava dilekçesindeki argümanlar değerlendirildiğinde hayatın olağan akışına muhalif savlar olduğu, bu tezlerin çürütülmesinin karşı sav ile çok kolay olduğu, hayat ile bütünleşemediği ve dürüstlük kuralına muhalif olduğu görülmektedir. Bu sebeplerle büsbütün makus niyet ile açılmış davanın reddine karar verilmesini talep ederiz.”

MORİ’NİN AVUKATI: BABASININ KOPYASI

Merhum halterci Naim Süleymanoğlu’nun, Japon gazeteci Kyoko Mori’den dünyaya geldiği belirtilen kızı Sekai Mori’nin avukatlığını üstlenen Keiko Torigoe, Habertürk’e açılan babalık davasıyla ilgili konuştu.

Avukat Torigoe, “İsteyen istediği üzere konuşabilir. Kızı görmüş olsaydınız diğerinin kızı olduğunu söyleyemezdiniz. O kadar benziyor. DNA testine hiç gerek yok aslında, kopyası. Biz her şeyin tüzel ve yordamına uygun bir biçimde olmasını istiyoruz ve bu formda devam ediyoruz. Herkes kendini bir biçimde savunur. Kararı hâkim verecek” dedi.

Naim Süleymanoğlu’nun Sezin ve E.S. isimli kızlarının dışında, tekrar evlilik dışı bir öteki bayandan bir kızı daha bulunuyor. Süleymanoğlu, her 3 kızını da nüfusuna geçirmişti.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın