İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Naim Süleymanoğlu raporu ortaya çıktı! %99.99 ihtimalle…

Geçen yıl hayatını yitiren dünyaca ünlü halterci Naim Süleymanoğlu’nun kızı olduğu argüman eden Japon Sekai Mori’nin talebi ile hazırlanan İsimli Tıp Kurumu raporuna Hurriyet.com.tr ulaştı. DNA eşleşmesine nazaran Japon Mori yüzde 99,99 ihtimalle Naim Süleymanoğlu’nun kızı. Bu raporla birlikte, Süleymanoğlu’ndan geriye kalan miras 4 çocuğu ortasında paylaşılacak.

NAİM Süleymanoğlu geçen yıl 18 Kasım’da hayatını kaybetti. Dünyaca ünlü haltercinin vefatı sonrası, Japon Sekai Mori, Naim Süleymanoğlu’nun kızı olduğunu öne sürerek Büyükçekmece Aile Mahkemesinde dava açtı.

DNA ÖRNEKLERİ ALINDI

Mahkeme, Mori’nin, Süleymanoğlu’nun kızı olup olmadığının tespiti için İsimli Tıp Kurumu’ndan rapor talep etti. Süleymanoğlu’nun mezarı geçen 4 Temmuz’da açıldı. Süleymanoğlu’nun cansız vücudundan alınan örneklerin yanı sıra Sekai Mori ve annesi Kiyoki Mori’den DNA testi için gerekli örnekler alındı.

RAPOR BİR GÜN SONRA ÇIKTI

İsimli Tıp Kurumu 5 Temmuz günü inceleme sürecine başladı. Rapor da 6 Temmuz günü çıktı.

YÜZDE 99,99 İHTİMALLE BABASI

Raporda, “Elde edilen sonuçlar itibariyle, kemik ve dış örnekleri çalışılan Naim Süleymanoğlu’nun, Zekai Mori için babalık indeksi 2.897.638.709.655,74 olarak hesaplandı. Kemik ve diş örnekleri çalışılan Naim Süleymanoğlu’nun, yüzde 99,99 ihtimalle Zekai Mori’nin biyolojik babası olabileceği tespit edildi” denildi.

MİRAS 4’E BÖLÜNECEK

Raporun dava evrakına girmesi ile birlikte, Japon Sekai Mori de yasal mirasçı pozisyonuna geldi. Böylelikle, Süleymanoğlu’ndan geriye kalan 4 çocuk mirası paylaşacak. Süleymanoğlu’ndan geriye 5 gayrimenkulün kaldığı belirtiliyor. Kıymeti 2 milyon lirayı bulan gayrimenkullerin yanı sıra, Süleymanoğlu’nun, vefatından 4 ay kadar evvel banka yolu ile kardeşine gönderdiği 2 milyon liranın da mirasa dahil edilebileceği belirtiliyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın