İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Naim Süleymanoğlu, mezarı başında anıldı


Dünya halterinin efsane ismi Naim Süleymanoğlu için, vefatının birinci yıldönümünde kabri başında anma merasimi düzenlendi.

Edirnekapı Mezarlığı’nda Türkiye Halter Federasyonu tarafından düzenlenen merasime, federasyon lideri Tamer Taşpınar, Süleymanoğlu’nun ailesi, sevenleri ve halter dünyasından birçok isim katıldı.

Anma merasiminde açıklamalarda bulunan Tamer Taşpınar, Naim Süleymanoğlu’nun asrın atleti olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Çok büyük bir atletti. Time mecmuasına kapak olmuş bir sportmen. Naim Süleymanoğlu, herkesin gönlüne taht kurdu. 50 yıllık ömrüne çok büyük işler sığdırdı. Halterin ekip sporu olmamasına, ferdi bir spor olmasına karşın, kitleleri peşinden sürükledi. Naim’in hayatı bir sinema olabilir. Bulgaristan’da Türklere zulmedilirken, Naim’in Türkiye’ye gelmesiyle bütün dünyaya bu zulüm duyuruldu. Orada yaşayan Türk kardeşlerimizin öz inançları arttı. Sporun dışında bu türlü bir istikameti de vardı. Şampiyonalardan döndüğü vakit, binlerce insan onu karşılardı. Allah rahmet eylesin.”

Naim Süleymanoğlu’nun kardeşi Muharrem Süleymanoğlu, ağabeyinin isminin yaşatıldığını belirterek, “Ağabeyimizi kaybedeli 1 sene oldu. Ruhu şad olsun. Naim Süleymanoğlu ismine 25’in üzerinde kültür merkezi ve spor salonu var. Ülke genelinde ve dünyada ismi yaşatılıyor.” sözlerini kullandı.

Olimpiyat şampiyonu eski ulusal halterci Halil Memnun ise Naim Süleymanoğlu’nu özlediklerini lisana getirerek, “Sanki dün üzere. Bizim yolumuzu açan kıymetli bir ağabeyimizdi, büyüğümüzdü. Yeri cennet olsun.” diye konuştu.

Naim Süleymanoğlu’nun annesi Hatice Süleymanoğlu da anma merasiminde yer aldı. Oğlunun mezarı başında dua eden ve göz yaşı döken Hatice Süleymanoğlu, merasim alanında kısa bir müddet kalabildi.

Anma merasimi, okunan Kur’an-ı Kerim ve dualarla sona erdi.

Mesleğinde, üst üste 3 olimpiyat, 7 dünya şampiyonluğu, Avrupa şampiyonalarında 7 altın madalya kazanıp, 46 dünya rekoruna imza atan “Cep Herkülü”, 18 Kasım 2017 tarihinde 50 yaşında karaciğer yetmezliği nedeniyle vefat etmişti.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın