İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

‘Naim Süleymanoğlu bu sefer sinemada rekor kıracak’


Üretimci Mustafa Uslu, 4,5 milyona yakın kişinin izlediği “Müslüm” sinemasından sonra bu kere Türk spor tarihinde büyük iz bırakan halterci Naim Süleymanoğlu’nun hayat öyküsünü sinema yapacak.

Bir yıl sonra vizyona girmesi planlanan sinemaya ait AA muhabirine açıklamada bulunan Uslu, Süleymanoğlu’nun bir efsane olduğunu belirterek, “Naim Süleymanoğlu, birinci dünya rekorunu 16 yaşında kırmış. Olimpiyatta üst üste 3 defa altın madalya kazanmış bir isim. Bana daima soruyorlar, ‘Neden gerçek hayat öykülerini sinemaya çekiyorsunuz?’ diye. Ben de soruyorum, ‘Neden şimdiye kadar kimse çekmemiş?’ Kahraman Astsubay Süleyman (Dilbirliği) Amcamız, Müslüm Gürses, Aşık Veysel, Gülsüm (Kabadayı) Anne, Dumlupınar Denizaltısı’nda şehit olan askerlerimiz ve daha kaçları. Ülkemizde, Naim Süleymanoğlu’nun hayatı üzere anlatılmaya paha, unutulmaması gereken, gelecek nesillere aktarılması kural olan o kadar pahalı hayatlar var ki.” dedi.

Uslu, Süleymanoğlu’nu kimin oynayacağının şimdi belirli olmadığını söyleyerek, şimdi düşünme kademesinde olduklarını lisana getirdi.

Hiçbir muvaffakiyetin kolay kazanılmadığının altını çizen Uslu, şunları kaydetti:

“Naim Süleymanoğlu, podyumda kendi kilosunun iki, üç katı yükünde halterleri kaldırıp ismini dünya spor tarihine yazdırırken biz de onunla birlikte ekran başında nefesimizi tuttuk, tek yürek olduk, dua ettik. Fakat oralara gelene kadar bu insan neler yaşadı? Bulgaristan’da ne badireler atlattı? Türkiye’ye geldikten sonra neler oldu? Yeniden çok hoş ve etkileyici bir sinema olacak, Naim Süleymanoğlu bu defa sinemada rekor kıracak diye düşünüyorum.”

– “Müslüm Gürses müzikte, Naim Süleymanoğlu ise sporda efsane”

Üretimci Uslu, Müslüm Gürses’in müzikte, Naim Süleymanoğlu’nun ise sporda efsane olduğunu lisana getirerek, “Naim, Time mecmuasına kapak olmayı başarmış sayılı isimlerden. Ben sinemalarımda bilinenin gerisini, herkesin bildiğini sandığı fakat bilmediği, farkında olmadığı gerçekleri anlatmayı seviyorum ve tercih ediyorum.” diye konuştu.

Müslüm ile birlikte bu yıl üç sinema tamamladıklarına dikkati çeken Uslu, şu bilgileri verdi:

“Serdar Akar’ın yönettiği ‘Çiçero’ sinemamız 2019’un ocak ayında vizyona girecek. ‘Ayla’ ve ‘Müslüm’ün direktörü Can Ulkay’ın çektiği ‘Turkish’i Dondurma’ sineması mart ayında izleyiciyle buluşacak. Bu ortada başrolünde Binnur Kaya’nın oynadığı ‘Gülsüm Anne’ sinemamızın çekimleri de yakında başlayacak. ‘Türk Herkül: Naim Süleymanoğlu’ sineması de yeniden 2019’da, kendisinin vefat tarihi olan 18 Kasım’da vizyona girecek formda hazırlıklarımızı sürdürüyoruz.”

Sinemanın direktörlüğünü Hilal Saral üstlenecek.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın