İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Leonidis, Naim Süleymanoğlu’nun cenazesi için geliyor!


Naim Süleymanoğlu’nun en büyük rakibi olan Yunan Valerios Leonidis, Skorer’e konuştu, efsane atletin vefatından duyduğu üzüntüyü lisana getirdi. Bakanlık Valerios Leonidis’i Türkiye’ye davet etti.

51 yaşındaki eski halterci “Şu an kendimi hiç uygun hissetmiyorum. Berbat haberi aldım ve çok üzgünüm. O benim rakibim lakin tıpkı vakitte arkadaşımdı, söyleyecek kelam bulamıyorum” dedi.

Yıllar uzunluğu Süleymanoğlu’nun gölgesinde kalan, dünya rekoru kırdığı karşılaşmalarda bile Naim’in akabinde yeni bir rekor kırarak kendisini geride bıraktığı Yunan atlete, hayatını kaybeden efsane ile ortalarında geçen en unutamadığı anı sorunca Leonidis şu karşılığı verdi:

‘Biz en iyiyiz’ dedi
“Aslında Naim Süleymanoğlu ile geçirdiğim her an çok pahalıydı. Hepsi çok özeldi. Lakin Atlanta’yı bilhassa hiç unutmam. O altın, ben gümüş madalya almıştım. Madalya seremonisi öncesinde kendisine ‘En güzel sensin’ dedim. Naim ise bana ‘Biz en iyiyiz’ diye yanıt verdi”.

‘Cenazeye gelmek istiyorum’
İstanbul’da yarın düzenlenecek cenaze merasimine katılıp katılmayacağını sorduğumuz Valerios Leonidis, buna dramatik bir karşılık verdi: “Aslında gelmek istiyorum. Ekonomik olarak pek güzel durumda değilim. Bu yüzden kişisel gelmem epey güç. Lakin Türkiye’de yetkili makamlardan bir davet, kolaylık olursa katılmayı çok isterim. Orada olup Naim’e son defa veda etmek istiyorum.”

‘Dünya için bir kayıp’
Kendisiyle İngilizce konuştuğumuz Leonidis baş sıhhati iletisini Türkçe vererek ‘Allah rahmet eylesin’ dedi, “Sadece Türkiye için değil tüm dünya ismine Naim’in vefatı bir kayıptır” diye konuştu.

Bakanlık harekete geçti, İstanbul’a geliyor
Skorer’e yaptığı açıklama sonrası bakanlık harekete gecti. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın özel talimatıyla cenaze merasimine davet edildi. Leonidis, Türkiye’nin davetini kabul ederek bugün sabah 07.00 uçağı ile Yunanistan’tan Türkiye’ye gelerek Süleymanoğlu’nun cenaze merasimine katılacak.

Naim Süleymanoğlu’nun cenazesi, Fatih Camii’nde öğlen namazına müteakiben kılınacak cenaze namazının akabinde Edirnekapı Mezarlığı’na defnedilecek. (Milliyet)

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın