İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kızlardan 4 madalya

Halter Federasyonu Lideri Tamer Taşpınar, İslami Dayanışma Spor Federasyonunca (ISSF) bu yıl 4’üncüsü organize edilen ve Ürdün’ün başşehri Amman’da devam eden halter şampiyonasında kız sporcuların altın, gümüş ve bronz olmak üzere 4 madalya kazandığını belirterek, erkeklerin uğraşında de muvaffakiyet elde etmeyi umduklarını söyledi.

Türkiye’nin Amman Büyükelçiliğinde şampiyona hasebiyle verilen resepsiyona katılan Taşpınar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ISSF Halter Şampiyonası için Ürdün’e geldiklerini bildirdi.

Ürdün ile spor alanında iş birliği fırsatı olduğunu anlatan Taşpınar, bu ülkeyle ikili bağlantıları tüm alanlarda geliştirmeleri gerektiğini kaydetti.

Türk atletlerin şampiyonadaki durumuna ait bilgi veren Taşpınar, “Kızlarımız altın, gümüş ve bronz olmak üzere toplamda 4 madalya kazandı. Erkeklerin uğraşında de muvaffakiyet elde etmeyi umuyoruz.” dedi.

Öteki ülkelerin atletlerinin performanslarını da pahalandıran Taşpınar, Türkiye ile mukayese edilirse birçoklarının zayıf olduğunu ve daha fazla çalışmaları gerektiğini belirtti.

Taşpınar, Mısır takımının ise güçlü bir yapıya sahip olduğunu kelamlarına ekledi.

 

– Altın madalya kazanan Türk sportmenler

 

Toplamda 185 kilogramlık kaldırışıyla altın madalyayı kazanan atletlerden Sümeyye Kentli de elde ettiği muvaffakiyetten ötürü memnunluğunu vurguladı.

Türkiye’yi temsil etmek için Ürdün’e geldiğini belirten Kentli, “Tunuslu rakibimi yenerek altın madalyaya hak kazandım.” dedi.

Turnuvada 189 kilogramlık kaldırışıyla altın madalyaya ulaşan Rabia Kaya da Türkiye’yi uygun bir biçimde temsil ettiğine inandığını söyleyerek, “Özbek rakibimi yenerek altın madalyayı kazandığım ve ülkemi temsil ettiğim için çok memnunum.” sözünü kullandı.

Ürdün Halter Federasyonunun konut sahipliğinde Amman’da 3 gün sürecek tertipte, 23 İslam ülkesinden 80’i bayan 180 atlet yarışıyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın