İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Gençler ve 23 Yaş Altı Ferdi Türkiye Halter Şampiyonası Ordu'da başladı

Türkiye Halter Federasyonunca düzenlenen Gençler ve 23 Yaş Altı Ferdi Türkiye Halter Şampiyonası, Ordu’da başladı.

Başpehlivan Recep Kara Spor Salonu’nda gerçekleştirilen şampiyonaya, 37 vilayetten 223’ü erkek ve 100’ü bayan olmak üzere toplam 323 sportmen katıldı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor Vilayet Müdürü Mustafa Genç, gazetecilere yaptığı açıklamada, şampiyonanın birinci kere Ordu’da yapılmasından memnunluk duyduklarını söyledi.

Şampiyonanın gençler ve 23 yaş altı olmak üzere iki kategoride düzenleneceğini aktaran Genç, “Ordu bugün tarihi günlerinden birini daha yaşıyor. 3 yıl evvel federasyon liderimiz Tamer Taşpınar’ın dayanağıyla Ordu’da halter sporunu başlatmıştık ve birinci sefer bu yıl Türkiye şampiyonu atletimiz çıktı ve ulusal ekibe yetişti. Şampiyonaya iştirak yüksek.” dedi.

Türkiye Halter Federasyonu Lideri Tamer Taşpınar ise tertibin Ordu’da yapılmasından ötürü mutlu olduklarını belirtti.

Bir hafta evvel İtalya’dan geldiklerini anlatan Taşpınar, “Orada yıldızlar ve gençler kategorisinde Avrupa şampiyonu olduk, 51 madalya aldık. Halter, gümbür gümbür geliyor. Türkiye’deki şampiyonalarda atletlerimiz kendilerini gösteriyor. Onlar ortasından atletleri seçiyoruz. Ulusal ekip kamplarına alıyoruz ve yurt dışına götürüyoruz. Onun için Ordu’da olmaktan ötürü çok memnunuz.” diye konuştu.

Taşpınar, Ordu’dan şampiyon atletlerin çıkmaya başladığını lisana getirerek, “Karadeniz Bölgesi’ni önemsiyoruz. Ordu da büyük vilayetlerimizden birisi. Buradan bu türlü şampiyonların çıkması bizim için çok değerli. İnşallah sayıları artar. Bu atletlerimizi el birliğiyle ülkemizi yurt dışında temsil eden atletlerimiz haline getiririz.” sözlerini kullandı.

Şampiyona, pazar günü sona erecek.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın