İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Gençler ve 23 Yaş Altı Ferdi Türkiye Halter Şampiyonası başladı

Ordu’da düzenlenen Gençler ve 23 Yaş Altı Ferdi Türkiye Halter Şampiyonası’nın açılış seremonisi gerçekleştirildi.

Türkiye Halter Federasyonunca, Başpehlivan Recep Kara Spor Salonu’nda gerçekleştirilen şampiyonaya 37 vilayetten 223’ü erkek, 100’ü bayan olmak üzere 323 atlet katıldı.

Şampiyonanın ikinci günündeki açılış seremonisi atletlerin geçiş yapması, hürmet duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Akabinde Ordu Büyükşehir Belediyesi Mehteran Grubu şov sundu.

Ordu Vali Yardımcısı Ekrem Ballı, burada yaptığı konuşmada, bu spor branşında asrın haltercisi olan Naim Süleymanoğlu’nun dünya çapında gösterdiği başarılarla Türkiye’de büyük bir gelişme ve sıçrama sağlandığını söyledi.

Naim Süleymanoğlu’nun açtığı yoldan onu takip eden atletlerin ülkeye milletlerarası toplulukta büyük muvaffakiyetler kazandırdığını vurgulayan Ballı, şampiyonanın Ordu’da yapılmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Türkiye Halter Federasyonu Lideri Tamer Taşpınar ise şampiyonanın Ordu’da birinci sefer düzenlendiğini lisana getirdi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor Vilayet Müdürü Mustafa Genç de halterin Türk beşerinin gücünü tabir edebilecek en özde sporlardan biri olduğunu vurguladı.

Konuşmaların akabinde şampiyona ikinci gün karşılaşmalarıyla devam etti.

5 Ağustos Pazar günü sona erecek şampiyonayı AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, Vilayet Jandarma Kumandanı Albay Tolunay Başer, Altınordu Belediye Lideri Engin Tekintaş ile daire müdürleri ve vatandaşlar izledi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın