İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Genç halterci Gamze Karakol, Avrupa şampiyonu oldu


Romanya’da düzenlenen Gençler ve 23 Yaş Altı Avrupa Halter Şampiyonası’nda 49 kiloda uğraş eden ulusal atlet Gamze Karakol, Avrupa şampiyonu oldu.

Türkiye Halter Federasyonundan yapılan açıklamada, Romanya’nın Bükreş kentinde yapılan şampiyonada, Gamze Karakol’un koparmada 72 kiloyla bronz, silkmede 92 kiloyla altın, toplamda ise 164 kiloluk derecesiyle altın madalya kazanarak Avrupa şampiyonluğu elde ettiği belirtildi.

İstiklal Marşı’nı okuttuğu için çok keyifli olduğunu aktaran Gamze Karakol’un, Türkiye Halter Federasyonu Lideri Tamer Taşpınar’la birlikte Barış Pınarı Harekatı’na katılan Mehmetçik’e asker selamıyla takviye verdiği kaydedildi.

Öte yandan erkekler gençler kategorisinde 61 kiloda Ramazan Kara’nın, koparmada 119 kilo ile altın, silkmede 144 kilo ile bronz, toplamda ise 263 kiloluk derecesiyle Avrupa ikincisi olduğu tabir edildi. Birebir kiloda yarışan Doğan Dönen’in ise koparmada 117 kilo ile bronz, silkmede 145 kilo ile gümüş, toplamda ise 262 kilo ile Avrupa üçüncülüğünü elde ettiği bildirildi.

Alınan sonuçlarla şampiyonada Türk sportmenlerin madalya sayısının 4’ü altın, 2’si gümüş ve 6’sı bronz olmak üzere 12’ye ulaştığı aktarıldı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın