İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Galatasaray: “Sizi buraya getiren yeteneğiniz, burada tutan ise…”


Galatasaray Kulübü, Tuzlaspor ile oynanan kupa maçının akabinde yaşananlara ait, “Tüm bu olayların ardında, tahrik edici hareketler ve iftiralarla şuurlu bir formda Galatasaray’ı kaotik bir ortama çekmek isteyen şer odaklarının eforu olduğu aşikardır” açıklamasını yaptı.

Galatasaray ile Tuzlaspor ortasında dün oynanan Ziraat Türkiye Kupası 5. Tıp rövanş maçı sonrası saha kenarında başlayan gerginlik soyunma odası koridorlarına kadar taşınmıştı. Sarı-kırmızılı kulüp, yaşananların akabinde bir açıklama yaptı. Galatasaray’ın açıklamasında, “Yaşanan tüm bu olayların gerisinde, tahrik edici hareketler ve iftiralarla şuurlu bir halde Galatasaray’ı kaotik bir ortama çekmek isteyen şer odaklarının eforu olduğu aşikardır” tabirleri yer aldı.

Açıklamanın tam metni şöyle:

“Ziraat Türkiye Kupası 5. Cins rövanş maçında Tuzlaspor’la oynadığımız müsabaka sonrası yaşananların, kadromuzun verdiği çabayı ve aldığı hak edilmiş galibiyeti sindirememenin çok dışında, şuurlu ve organize olarak oluşturulmaya çalışan bir algı olması ıstırap ve tasa vericidir.

Dün gece yaşanan olayların içinde canımızı en çok acıtan Futbol A Ekip Medya Koordinatörü Hande Sümertaş’a yapılan nahoş hücumdur. Bayana şiddetin her gün bir öbür acı olayla gündeme geldiği ülkemizde Galatasaray Spor Kulübü olarak bu mevzudaki hassasiyetimizi tekraren lisana getirmekle bir arada, bir spor alanında bile bayana fiziki akında bulunacak kadar canavarlaşanlar Türk Sporu ve geleceği ismine tehlike ögesidir ve spor ortamından derhal uzaklaştırılmalıdırlar.

Futbol Akademimizin girişinde yazan ’Sizi buraya getiren yeteneğiniz, burada tutacak olan ise karakterinizdir’ kelamıyla rakibe hürmet düsturuyla yetiştirdiğimiz gençlerin evvel güzel insan, sonra âlâ sportmen olmasına yönelik gururla ortaya koyduğumuz gayretimizi birkaç kendini bilmezin gölgeleyemeye çalışması kabul edilemez.

Yaşanan tüm bu olayların ardında, tahrik edici hareketler ve iftiralarla şuurlu bir halde Galatasaray’ı kaotik bir ortama çekmek isteyen şer odaklarının eforu olduğu aşikardır.

Alanda hak ederek kazandığı ve bundan sonra da kazanacağı muvaffakiyetlerin önüne geçmek için aleyhimize organize edilmek istenen yapılar ise her vakit olduğu üzere Galatasaray’ın gücü altında ezilmeye mahkumdurlar.

Bu vesileyle, Türk sporunun geleceği ismine Türkiye Futbol Federasyonu’nu ve 6222 sayılı kanun kapsamında yetkilileri vazifesini yapmaya davet ediyoruz.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın