İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Emre Çolak: “Deportivo’nun teklifini hiç düşünmeden kabul ettim”


İspanya 2. Ligi ekiplerinden Deportivo’ya transfer olan Emre Çolak, basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Çolak’ın açıklamalarından Ajansspor’un derledikleri şu şekilde:

“Hiç düşünmeden kabul ettim”

İnşallah elimden geleni yapacağım. Bu transferde emeği olan herkese teşekkür ederim. Antrenman yapıyordum ve transfer tekliflerini değerlendiriyordum. Sonra kendisine çok büyük saygım var Richard aradı. Depor’a yardım etmemiz gerektiğini söyledi ve hiç düşünmeden kabul ettim. Çünkü bu şehire ve insanlara saygım var. Artık Galiçyalıyım. Burası benim evim. Elimden gelenin en iyisini yapacağım.

“Kupa maçıyla başlıyorum”

Hocayla da konuştum bu maç oynamayacağım. Diğer kupa maçıyla başlayacağım. Kondisyon olarak iyi durumdayım ama takımla antrenman yapmadığım için biraz ritim eksikliğim var. İnşallah en kısa zamanda hazır olacağım. 2. Ligi bilmiyorum ama takımı biliyorum, şehri biliyorum, ben elimden geleni yapıp takımıma yardımcı olmaya çalışacağım.

“İspanyolca konuşmaya başladım”

Yava yavaş tanımaya başlıyorum herkesi. Hepsinin bana yaklaşımı çok güzel oldu. Zaten tanıdığım oyuncular var. Artık İspanyolca’yı da konuşmaya başladım yavaş yavaş. Zorluk çekeceğimi zannetmiyorum.

“Farkı kapatacağız”

Her şeyimi sahaya verip, bunun için buradayız. Bütün takım arkadaşlarımla farkı kapatıp çıkabildiğimiz kadar yukarı çıkacağız. Transfer hakkında konuşmadım ama Türkiye’deyken hep konuşuyordum. Buraya geldiğim için bana başarı dileklerini iletti. Haberim yok. Ama inşallah gelir.

“Birkaç maç izleme fırsatım oldu”

Arabistan’da izleyemedim maçları. Ama birkaç maçı izleme fırsatım oldu. Takım arkadaşlarımın da ne durumda olduğunu hissedebiliyorum. Böyle şeyler futbolda başımıza gelebiliyor. Ama önümüzde bir sürü maç var. 1-2 galibiyet aldığımız zaman soyunma odasında hava da değişir.

“Önceliğim Deportivo”

Bir teklif olduğu zaman önceliğim Deportivo olur. Şu an iyi durumdayım. Dün antrenmanda sonuna kadar çalıştım. Hiç izin yapmadan antrenmanlarımı da yaptım. Sadece takımla çıkmadığım için ritim eksikliğim var.

“Neden oynamadığımı bilmiyorum”

Arabistan zordu. Çok iyi geçtiğini söyleyemem. Hala neden oynayamadığımı bilmiyorum. Ama oraya gitme amacım belliydi.  Şu an buradayım ve Deportivo’ya odaklanıyorum.

Şu an konuşuyoruz ve boş olan bir numarayı alacağım.

AJANSSPOR-DIŞ HABER

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın