İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Emre Çolak: “Deportivo’nun teklifini hiç düşünmeden kabul ettim”


İspanya 2. Ligi gruplarından Deportivo’ya transfer olan Emre Çolak, basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Çolak’ın açıklamalarından Ajansspor’un derledikleri şu formda:

“Hiç düşünmeden kabul ettim”

İnşallah elimden geleni yapacağım. Bu transferde emeği olan herkese teşekkür ederim. İdman yapıyordum ve transfer tekliflerini değerlendiriyordum. Sonra kendisine çok büyük hürmetim var Richard aradı. Depor’a yardım etmemiz gerektiğini söyledi ve hiç düşünmeden kabul ettim. Zira bu şehire ve insanlara hürmetim var. Artık Galiçyalıyım. Burası benim konutum. Elimden gelenin en güzelini yapacağım.

“Kupa maçıyla başlıyorum”

Hocayla da konuştum bu maç oynamayacağım. Öbür kupa maçıyla başlayacağım. Kondisyon olarak âlâ durumdayım lakin kadroyla idman yapmadığım için biraz ritim eksikliğim var. İnşallah en kısa vakitte hazır olacağım. 2. Ligi bilmiyorum lakin grubu biliyorum, kenti biliyorum, ben elimden geleni yapıp kadroma yardımcı olmaya çalışacağım.

“İspanyolca konuşmaya başladım”

Yava yavaş tanımaya başlıyorum herkesi. Hepsinin bana yaklaşımı çok hoş oldu. Esasen tanıdığım oyuncular var. Artık İspanyolca’yı da konuşmaya başladım yavaş yavaş. Zorluk çekeceğimi zannetmiyorum.

“Farkı kapatacağız”

Her şeyimi alana verip, bunun için buradayız. Bütün kadro arkadaşlarımla farkı kapatıp çıkabildiğimiz kadar üst çıkacağız. Transfer hakkında konuşmadım lakin Türkiye’deyken daima konuşuyordum. Buraya geldiğim için bana muvaffakiyet dileklerini iletti. Haberim yok. Lakin inşallah gelir.

“Birkaç maç izleme fırsatım oldu”

Arabistan’da izleyemedim maçları. Ancak birkaç maçı izleme fırsatım oldu. Ekip arkadaşlarımın da ne durumda olduğunu hissedebiliyorum. Bu türlü şeyler futbolda başımıza gelebiliyor. Fakat önümüzde bir sürü maç var. 1-2 galibiyet aldığımız vakit soyunma odasında hava da değişir.

“Önceliğim Deportivo”

Bir teklif olduğu vakit önceliğim Deportivo olur. Şu an âlâ durumdayım. Dün idmanda sonuna kadar çalıştım. Hiç müsaade yapmadan idmanlarımı da yaptım. Yalnızca ekiple çıkmadığım için ritim eksikliğim var.

“Neden oynamadığımı bilmiyorum”

Arabistan zordu. Çok yeterli geçtiğini söyleyemem. Hala neden oynayamadığımı bilmiyorum. Ancak oraya gitme maksadım aşikardı.  Şu an buradayım ve Deportivo’ya odaklanıyorum.

Şu an konuşuyoruz ve boş olan bir numarayı alacağım.

AJANSSPOR-DIŞ HABER

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın