İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Damacanadan yaptığı halter barlarıyla çalışıyor… (Video)

Ispartalı bayan halterci Hicran Bütün, koronavirüs salgını sebebiyle spor salonunun kapanmasının akabinde konutta yaptığı halter barlarıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Halterde daha evvel Türkiye derecelerine imza atan ve amacını ulusal kadro olarak belirleyen halterci Bütün, Isparta’da Işıkkent Spor Salonunun önlemler sonrası kapatılmasının akabinde memleketine döndü ve halter sporunu konutunda yapmaya başladı. Ortayı yeterli kıymetlendirmek için memleketi Isparta’nın Gelendost İlçesi Bağıllı Köyüne giden Hicran Bütün, damacanalara su doldurup tahta ve demir yardımıyla bir halter barı oluşturarak idman yapıyor. Ayrıyeten mutfak tüpüyle de esneme ve yük çalışmalarını yapan Bütün, arkadaşlarına da ’Sağlık için meskende kalın’ bildirisi veriyor. Bu ortada tempoyu düşürmeden şampiyonalara hazırlanan Bütün, antrenörlerinden de çalışma programını alıyor.

Kendisi su damacanalı halter barı oluşturdu!

Bu yıl ulusal kadroya girmeyi hedefleyen Bölgespor’un başarılı Haltercisi, “19 yaşındayım spor lisesi mezunuyum ve halter branşıyla ilgileniyorum. İdmanlarımı Işıkkent spor salonunda yapıyorum. Bölgespor kulübündeyim. Korana virüs nedeniyle salonumuz kapatıldığı için sporumu konutta devam ettirmekteyim. Sıhhat için konutta kalalım” dedi. Bütün, su damacalı halter barı oluşturmanın kendi fikrinin olduğunu kelamlarına ekledi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın