İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Caner Toptaş, halterde Dünya Şampiyonu oldu


Milletlerarası Halter Federasyonunun 2019 yılı faaliyet programında yer alan “Gençler Dünya Halter Şampiyonası” heyecanı sona erdi. Fiji’nin Suva kentinde gerçekleşen şampiyonada 61 kiloda yarışan Caner Toptaş, toplamda 273 kilo ile altın madalya kazandı.

Fiji’nin Suva kentinde gerçekleşen Gençler Dünya Halter Şampiyonası’na 47 ülkeden 248 sportmen katıldı. Ulusal ekip, şampiyonada 6 erkek ve 6 bayan atlet olmak üzere toplam 12 atlet ile yer aldı.
Gençler Dünya Halter Şampiyonası’nın ikinci gününde erkekler 61 kiloda yarışan Sivaslı sportmen Caner Toptaş koparmada 125 kilo ile altın madalya kazanırken silkmede ise 148 kilo ile 4. oldu. Toptaş toplamda ise 273 kiloyla altın madalya kazandı ve Gençler Dünya Şampiyonu oldu. Başarılı atlet Toptaş, İstiklal Marşı’nı Fiji’in Suva kentinde coşkuyla okuttu.
Sivas Gençlikspor Halter Ekibi sportmeni Caner Toptaş’ın bu başarısı, Sivas halter topluluğunu büyük sevince boğdu.

Müdür Tunç, tebrik etti

Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Erdoğan Tunç, Dünya Şampiyonu olan başarılı sporcuyu tebrik etti. Tunç, “2 Haziran 2019 tarihinde Fiji Suva’da düzenlenen Gençler Halter Dünya Şampiyonası’nda atletimiz Caner Toptaş 61 kiloda, 125 kilo koparma ile altın madalya, 148 kilo silkme ile dördüncü, toplamda 273 kilogramla Dünya Şampiyonu olup, bayrağımızı Avrupa’da dalgalandırmıştır. Atletimizi ve ona emek veren hocalarımızı tebrik ediyorum” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın