İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bilecikli halterci Avrupa Şampiyonası’nda üçüncülük elde etti

Bilecik’in halter branşındaki parlayan yıldızı Bahadır Erdal, U15 Ulusal Ekibi ile birlikte katıldığı Avrupa Şampiyonası’nda üçüncülüğü elde etti. 
İtalya’nın Milano kentinde düzenlenen şampiyonada ay yıldızlı formayı temsil eden Bilecikli başarılı atlet Bahadır Erdal, Türk bayrağını göndere çektirmeyi başardı. Ulusal atlet, elde ettiği muvaffakiyet ile tüm Bilecik’e büyük bir gurur yaşattı. Ulusal halterci Bahadır Erdal, yarıştığı 56 kilogram sıkletinde koparmada 89, silkmede ise 109 kilogram kaldırış yaptı. Bilecik Pir Edebali İmam Hatip Lisesi öğrencisi olan ve Gençlik Hizmetleri Spor Vilayet Müdürlüğü bünyesinde Antrenör Caner Özteke eşliğinde çalışmalarını sürdürürken tıpkı vakitte Bilecik Belediye Spor Kulübü Halter Atleti olan genç yetenek, elde ettiği muvaffakiyetle hayallerinin bir kısmını gerçekleştirmenin memnunluğunu yaşadığını söyledi. 


“Hayalim gerçek oldu” 

Ulusal sportmen Bahadır Erdal, halter sporuna başladığı günden beri milletlerarası platformda bayrağımızı dalgalandırmanın hayalini kurduğunu belirterek, “Allah’ıma şükürler olsun ki bunu gerçekleştirmek nasip oldu. Birinci defa bu kadar büyük bir turnuvada yarıştım. En değerlisi sırtımda ulusal grubumuzun formasını taşıdım. Bunun sorumluluğu ve şuuru ile elimden geleni yaptım ve nasip Avrupa üçüncülüğüymüş. Allah müsaade verirse çalışmalarıma orta vermeden devam ederek bundan sonraki memleketler arası turnuvalarda bayrağımızı en yükseğe çektirmek istiyorum” dedi. 
Ulusal Atletten teşekkür 

Başarılı halterci, bugünlere gelmesinde büyük hisse sahibi olan ailesine teşekkür ederek, “Beni yetiştiren başta Antrenörüm Caner hocama ve kampta bizleri şampiyonaya hazırlayan İbrahim ve Burak hocalarıma çok teşekkür ediyorum. Bu noktaya gelmemde dayanaklarını esirgemeyen eski liderimiz ve artık milletvekilimiz Selim Yağcı ve Belediye Liderimiz Nihat Can olmak üzere, kulüp liderimiz Emin Yağcı’ya ve Gençlik ve Spor Vilayet Müdürümüz Arslan Yıldız’a takviyelerinden ötürü teşekkür ederim. Bundan sonrada Bilecik’i ve ülkemizi en yeterli biçimde temsil etmeye çalışacağım” sözlerini kutlandı. 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın