İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Arda Turan 13 milyon lirayı silecek!


Arda Turan, Galatasaray’a tekrar dönmek için bir serveti gözden çıkardı. Sarı kırmızılı formayı giymek için parasız bile oynayabileceğini söylediği argüman edilen Arda Turan, halihazırda Medipol Başakaşehir’den yıllık 2 milyon Euro alıyor.  Aslında bu fiyat 4 milyon Euro’ydu lakin kulüp geçen Eylül başında yaptığı açıklamada yıldız futbolcunun fiyatında yüzde 50 indirim yaptığını açıklamıştı. Böylelikle Arda Turan’ın maaşı 4 milyon Euro’dan (26.6 milyon lira) 2 milyon Euro’ya (13.3 milyon lira) indi. 33 yaşındaki futbolcu, Barcelona’dan bonuslar hariç, yıllıkbrüt 8, net ise 4 milyon Euro kazanıyordu. Bonuslar eklendiğindeyse oyuncunun brüt karı 11, net çıkarıysa 5.5 milyon Euro’yu buluyordu.

 1905 lira alacak

Savlara nazaran Arda Turan Galatasaray’a tekrar dönmesi halinde dönem sonuna kadar sembolik olarak 1905 lira alacak. Fatih Terim de 2017’de sarı kırmızılı kulübe tekrar döndüğünde yarım dönem için 1905 lira karşılığında imza atmıştı. Euro 2016 finallerinde kadro içinde yaşanan prim arbedesi nedeniyle devrin ulusal kadro teknik yöneticisi Fatih Terim ile kaptan Arda Turan ortasında ipler kopmuştu. Medyaya da yansıyan sert hengame sonucunda Terim, Arda’yı milli kadrodan kesmişti.

ELİNİ ÖPTÜ BARIŞTI

 23 Kasım’da Türk Telekom Arena’da oynanan Galatasaray-Medipol Başakşehir maçından evvel Turan, Terim’in elini öpmüş ve ikili ortasındaki buzlar erimişti. Terim de geçen hafta Antalyaspor maçından sonra yaptığı açıklamada “Arda Turan futbolu Galatasaray’da bırakmalıdır” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın