İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Altın kızın gayesi Avrupa şampiyonluğu


Tavsiye üzerine başladığı halterdede Türkiye ikinciliği elde eden Hayat Demir’in şimdiki maksadı ise Avrupa Şampiyonu olmak ve bayrağımızı göndere çekmek.

“Avrupa Şampiyonu olmak istiyorum”

Adıyaman Spor Lisesi öğrencisi olan Hayat Demir, halter sporunda kısa müddette kendini geliştirerek, kıymetli derecelere imza attı. Katıldığı müsabakalarda çeşitli dereceleri bulunan Hayat, son olarak Ankara’da 28 Kasım-2 Aralık tarihlerinde düzenlenen Yıldızlar Türkiye Halter Şampiyonası’nda 15 yaş altı kategoride, silkme ve koparmada toplam 137 kilo ile Türkiye ikinciliği elde etti. Hayat Demir, spora halter ulusal grup antrenörü Ziya Kızıldağ’ın tavsiyesi üzerine başladığını söyledi ve küçüklüğümden beri halter branşına ilgisinin olduğunu belirterek şunları ifade  etti:

“Üç yıl evvel spora başladım. Antrenörümün Avrupa şampiyonu kızı Gamzegül’ü örnek alarak çalışmalarımı sürdürüyorum. 3 yılda yaklaşık 10 karşılaşmaya katıldım. 2016’da Kayseri’de düzenlenen okullar ortası müsabakada Türkiye ikincisi oldum. Son olarak da Ankara’daki Yıldızlar Türkiye Halter Şampiyonası 15 yaş altı kategoride toplamda 137 kilo ile Türkiye ikinciliği elde ettim. Başarılı olabilmek için büyük gayret harcıyorum. Gayem Avrupa ve dünya şampiyonu olmak.”

“Kız çocukları halter yapamaz diye bir esas yok”

Hayat Demir, gündüzleri okula gittiğini akşamları ise her gün iki saat idman yaptığını anlatarak, en büyük destekçisinin ailesi olduğunu söyledi. Halter branşını bilhassa genç kızlara tavsiye eden Hayat, şu tabirleri kullandı: “İlk başta sıkıcı üzere gelse de daha sonraları eğlenceli hale geliyor. Genç kızlara spor yapmalarını tavsiye ederim. Burada güçlü ve sağlıklı oluyoruz. Halterin uzunluğu kısalttığını söylediler ancak tam aksisi spora başladığımdan bu yana boyum uzadı. Kız çocukları halter yapamaz diye bir kural yok. Bende Ziya Kızıldağ’ın kızı Gamzegül’ün müsaadeden gidip Avrupa şampiyonu olmak istiyorum.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın