İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

“80 milyonun göğsünü kabartmıştır.”


Başbakan Binali Yıldırım, Naim Süleymanoğlu’nun, bugüne kadar hiçbir atletin kıramayacağı rekorları kıran efsane bir atlet olduğunu söyledi.

Yıldırım, tedavi gördüğü hastanede 50 yaşında hayatını kaybeden, yüzyılın atleti olarak nitelendirilen olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonu eski ulusal halterci Naim Süleymanoğlu’nun Fatih Camisi’ndeki cenaze merasimine katıldı.

Burada gazetecilere açıklama yapan Başbakan Yıldırım, Naim Süleymanoğlu’nu ahirete seyahat edeceklerini belirterek, “Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine başsağlığı diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun. Naim Süleymanoğlu bugüne kadar hiçbir atletin kıramayacağı rekorları kırmış, bir efsane, kahraman sporcumuzdur.” diye konuştu.

Süleymanoğlu’nun birçok olimpiyat ve dünya şampiyonluğu ile 46 rekor kıran bir atlet olduğuna dikkati çeken Yıldırım, şunları kaydetti:

“Öyle ki tartısının 3 katı fazlasını bir seferde kaldırarak erişilemeyecek bir rekoru da gerçekleştirmiştir. Tekraren ay yıldızlı bayrağımızı minderde göndere çekmeyi başarmış ve 80 milyon milletimizin göğsünü kabartmıştır. Genç yaşta kaybettiğimiz, ulusal haltercimiz, efsane atlet Naim Süleymanoğlu’na bir sefer daha Allah’tan rahmet diliyorum. Yeri cennet olsun. Ailesine başsağlığı diliyorum, milletimizin başı sağ olsun.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın